Koła i Kluby

SKT PG „Fify”
Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej „Fify” zajmuje się głównie lekką turystyką pieszą, ale nie straszne im także wyprawy górskie i rowerowe. Spotkania odbywają się w piątki o 19:00 w salli 313, Bratniak PG.

SKPT
Studencki Koło Przewodników Turystycznych, powstało w 1971 roku. Prowadzi kurs Organizatora Turystyki PTTK, kurs Przodowników Turystyki Górskiej oraz kurs dla kandydatów na Przewodników Beskidzkich. Jest także organizatorem-wykonawcą najpopularniejszych na Pomorzu Nocnych Marszy na Orientację „Darżlub” i „Manewry SKPT”. Spotkania, nieregularne, we wtorki o 18:30, pokój 313, Bratniak PG.

AKK „GDAKK”
Akademicki Klub Kadry GDAKK  – Działa od 1968 roku. Od ponad 43 lat zrzeszają studentów i młodych absolwentów, których łączy pasja wspólnego podróżowania po regionie, kraju i świecie. Aktywność klubu dotyczy przede wszystkim wędrówek pieszych, jednakże klub stara się być jak najbardziej wszechstronny. Są tam spece od wycieczek rowerowych, górskich, eksploracji, spływów kajakowych, trochę ludzi od żeglarstwa, miłośników nurkowania, maniaków pojazdów terenowych i wielu wielu innych. Spotkania w piątek o 19:00, pokój 309, Bratniak PG.

Klub „Horyzont”
Zrzesza „emerytowanych członków” kół działających teraz i w przeszłości przy OS PTTK

SKKT „Stuptuty”
Szkolny klub turystyczny założony w lutym 2013. Opiekunem jest kol. H.Szcześniak, blacha SKPT nr 237