Rok Turystyki Rowerowej

Rok 2012 był w PTTK “Rokiem Turystyki Rowerowej”. Z tej okazji odbyło się kilka imprez promujących ten sposób turystyki oraz pojawiło się kilka publikacji. Z tej okazji wydano:
W ramach projektu „Rowerem przez Polskę” ukazał się poradnik „Wybieram rower”, który został przygotowany z myślą o rozpoczynających swoja przygodę z turystyka rowerową. „Wybieram rower” to kompendium wiedzy o tym jak się przygotować do wyprawy rowerowej, krok po kroku, od wyboru odpowiedniego roweru rozpoczynając.
Publikacja jest dostępna:
http://www.rtrow.pttk.pl/pliki/elinas/wybieram_rower_cd_m%20new.pdf


W ramach Roku Turystyki Rowerowej odbyła się m.in. międzynarodowa konferencja „Turystyka rowerowa w zjednoczonej Europie”. Trwałym efektem tej konferencji jest publikacja popularno-naukowa „Turystyka rowerowa w zjednoczonej Europie”. Książka zawiera materiały prezentowane podczas międzynarodowej konferencji popularnonaukowej, która odbyła się w dniach 11-13 października 2012 roku w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu położonym na terenie gminy Murowana Goślina, w miejscowości Zielonka.
http://www.narowerze.pttk.pl/pliki/turystyka_rowerowa_w_zjednoczonej_europie_pttk_2012.pdf

Internetowy serwis rowerowy PTTK:
http://www.narowerze.pttk.pl/

Strona Komisji Turystyki Kolarskiej:
http://ktkol.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *